Київську область може захлеснути хвиля збанкрутілих будівництв

Київську область може захлеснути хвиля збанкрутілих будівництв

Київську область може захлеснути хвиля збанкрутілих будівництв

У Києві та Київській області налічується понад 500 об'єктів будівництва, які, як мильна бульбашка, вже лопнули, а також 25 тис. Ошуканих інвесторів, які неабияк витратилися на своє майбутнє житло, але натомість нічого так і не отримали.


Про це стало відомо з повідомлення СтройОбзор, в якому посилаються на главу експертної групи проблемного будівництва громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Ліліт Хачатрян.

За її словами, ці дані вона озвучує без урахування тих мільйонних інвестицій, з якими прогоріли 1800 вкладників скандального "Еліта-центру".

"Парадокс полягає в чому? У нас є три категорії довгобудів. Перші ті, які спочатку готувалися до того, що це буде - аферою, і квартири не будуть здаватися. Друга категорія - це так званий довгобуд, де на якомусь етапі забудовники влізли в кредитні борги, і не можуть з цього виплутатися. Третій вид довгобуду з'явився після того, як у нас після виборів змінилася влада, змінилися правила гри, але інвестори так і не вселилися в квартири, нічого не отримали, а сама новобудова, як правило, не підключена до комунікацій ", - зазначила експерт.

Ліліт Хачатрян також уточнила, що їй, як Главі експертної групи по проблемному будівництву при Мінрегіоні незрозуміло, чому столичні архітектори та різного роду чиновники КМДА не просто закривають очі на наявні проблеми з 500 об'єктами незавершеного будівництва, а ще й конкретно намагаються їх приховати - ховають, як страуси, голови в пісок за принципом: нічого не бачу, і нічого не чую.

"Є навіть облік за цими проблемним земельних ділянок. Але, відповідальні за порядок в будівельній сфері чиновники на ці порушення ніяк не реагують, дивляться на них крізь пальці", - сказала спікер.

Вона також підкреслила, що якщо говорити про довгобуд, пов'язаному з проблемним будівництвом, то кількість афер, які тихенько провертають чиновники з кожним роком виявляється все більше і більше. Прикро і за ті столичні бізнес-проекти в будівельній галузі, в які вклали солідні інвестиції іноземні партнери. Крах більшості бізнес-інвестицій стався в кінцевому рахунку, з вини столичних чиновників. Саме конкретні виконавці направо і наліво роздавали дозволи на незаконне будівництво, які привели згодом інвесторів до розбитого корита.

"У цій ситуації хочу зауважити одну річ. Україна різними способами намагається якось привернути інвесторів в країну. Для мене дуже конкретне запитання - невже інвестори, які вклали ці гроші і купили це житло, це не інвестиції для України і її внутрішньої економіки. По мою думку, весь цей штучно створений хаос в будівельній галузі, і в цілому на ринку нерухомості вигідний лише кільком десяткам нечистим на руку чиновникам. Вони дедалі господарюють, тим у нас гірше стає в будівельній галузі ", - зазначила Ліліт Хачатря н.

А без наведення порядку в будівельній галузі, вже сьогодні, забудовники в силу різних причин, - ситуаційних, фінансових або політичних не зможуть гарантовано виконувати свої зобов'язання перед інвесторами. Як наочний приклад можна навести історію з інвесторами "Еліта-центру", яка до цих пір так і не отримала логічного завершення. Адже, навіть через 9 років жодного свого зобов'язання по відношенню до потерпілих від афери столичні чиновники так і не виконали.

"Виданий Указ Президента і Кабміну, покликаний вирішити, хоча б частково проблеми постраждалих 1 800 інвесторів, чиновники на місцях просто ігнорують. У КМДА стверджують, що нібито" елітівцям "було виділено - 240 квартир. Чесно кажучи, їх ніхто не бачив, і невідомо, чи насправді це так ", - підсумувала Ліліт Хачатрян.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  /  Автокурси Львів  /  Аукцион по продаже автомобилей  /  Красивые и функциональные кухни на заказ  /  Лучшая букмекерская система  /  ПВХ шторы  / 
Повернутись до початку