Міст закоханих в Києві

Міст закоханих в Києві

Міст закоханих в Києві

Практично в кожному місті світу є містечко, де закохані «скріплюють» любов символічним знаком - замком або стрічкою. Як правило, це міст в мальовничому районі міста. Київ - не виняток. У нас теж є свій «куточок закоханих». Але це не звичайний міст, а творіння знаменитого інженера Євгена Патона.


Міст з п'ятьма назвами. Старовинний, красивий, затишний місток з незвичайним видом на Дніпро і Лівий берег Києва знаходиться в центрі столиці і є сполучною ланкою між Міським Садом і Хрещатим парком.

Формальне його назва - Парковий, але в народі ще ходять назви «Міст закоханих», «Поцілунковий міст», «Чортів міст», «Малий міст Патона». Кожне з них має свою передісторією.

На початку 20-го століття Міст закоханих в Києві був єдиним шляхом, що зв'язує нижні дніпровські схили і центр. Переходити його доводилося в будь-яку погоду і час доби. Під час сильного вітру конструкція розгойдувалася, що наводило страх на пішоходів. Так виникла назва «Чортів міст».

У 1909 році міська влада звернулася до вже зарекомендував себе на той момент інженеру Євгену Патону з проханням Міст закоханих в Києвістворити проект оновленого моста і зробити його безпечним для людей. У 1910 новий об'єкт був готовий: так за ним закріпилася ще одна «прізвисько» - «Міст Патона».

А ось «поцелуйной» його назвали відносно недавно - з появою традиції кріпити замочки на перила, як символ довговічності почуттів закоханих пар.

Міст закоханих: історія будівництва і перевтілень. Офіційним початком життя моста вважається 22 листопада 1910 року - день урочистого відкриття об'єкту, створеного за проектом Патона. В результаті з появою моста утворилася Петрівська алея, яка проклала шлях від Набережного шосе до центру міста. Міст став дуже затребуваним серед жителів Києва, так як з'єднував два найпопулярніших на той момент столичних парку.

На початку 80-х прийняли рішення старі зношені складові моста замінити новими сталевими. Старе спорудження перенесли за допомогою підйомного крана, а замість нього спорудили точну копію твору Патона. Ажурні перила старої конструкції перемістили в музей на території Переяслав-Хмельницького.

А це основа моста вирішили не чіпати: дивно, але воно залишилося таким же міцним, як і в рік створення. Глобальна реконструкція зайняла всього 14 днів: саме тому багато жителів столиці навіть не помітили змін.

Міст закоханих в КиєвіЦікавий факт: оптимальні варіанти конструкції моста пророблялися за допомогою комп'ютерних програм уже в наші дні. В результаті архітектори прийшли до думки, що єдино правильним рішенням проекту була і залишається розробка геніального Патона.

Міст, де зізнаються в коханні. Сьогодні Міст закоханих у Києві - романтичне місце, де пари залишають на пам'ять про свою любов всілякі знаки: замки, стрічки, написи. Перила містка рясніють зізнаннями, пам'ятними датами, віршами. Молодята традиційно роблять тут гарні фотосесії.

Працівникам комунальних служб доводиться час від часу спилювати накопичилися замки, інакше спорудження вже давно б звалилося під багатотонної вагою. Але перила, як за помахом чарівної палички, обростають новими замочками з неймовірною швидкістю. Все ж Київ - місто романтиків.

Місце г. Киев, Хрещатий парк

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  /  Автокурси Львів  /  Аукцион по продаже автомобилей  /  Красивые и функциональные кухни на заказ  /  Лучшая букмекерская система  /  ПВХ шторы  / 
Повернутись до початку