Національний музей Тараса Шевченка в Києві

Національний музей Тараса Шевченка в Києві

Національний музей Тараса Шевченка в Києві

Побачити 800 оригінальних картин знаменитого письменника і живописця і понад 8000 прижиттєвих видань робіт в Національному музеї Тараса Шевченка! А також - оригінал портрета В.А. Жуковського у виконанні художника Брюллова, розіграли свій шедевр в лотерею для викупу Кобзаря з кріпаків.


Як Тарас отримав «вільну». Народившись в сім'ї кріпосного селянина, Тарас Шевченко був приречений на рабську долю «кімнатного живописця» знатного вельможі. Якось раз поміщик вирішив взяти талановитого юнака до Петербурга, щоб навчити його основам живопису у столичних майстрів.

Білими петербурзькими ночами Тарас тікав в Літній сад і малював стоять там мармурові статуї. За безглузду випадковість, його зловив відомий художник Карл Брюллов. Він довго розглядав картини юного живописця і вирішив викупити його з неволі. Ціна питання становила 2 500 рублів.

Ці гроші Брюллов виручив, розігравши в лотерею одне зі своїх полотен із зображенням Жуковського. Тепер ця легендарна картина, яка подарувала «вільну» знаменитому українському письменникові, зберігається в фондах музею!

Музейна експозиція налічує понад 4 000 експонатів. Національний музей Тараса Шевченка складається з 24 залів, в яких розміщується понад 800 оригіналів картин, особисті речі, фотокопії рукописів та понад 500 архівних справ: судове слідство над письменником, його автографи, проекти пам'ятників в його честь.

Тут також зберігаються твори видатних культурних діячів, присвячені життю і творчості Шевченка. Це шедеври К. Брюллова, І. Рєпіна, С. Васильківського та багатьох інших!

Місце Музей знаходиться поруч зі ст. м. «Театральна»

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Круглосуточная доставка суши Астана  /  Профессиональные кофемашины в офис  /  Цветы в Гродно  /  Мебель под заказ в Минске  /  Рожать в США  /  Курсы эстетической косметологии  /  Штатные магнитолы для Mercedes  / 
Повернутись до початку