Покласти гроші під черевики, людини без паспорта

Покласти гроші під черевики, людини без паспорта

Покласти гроші під черевики, людини без паспорта

Побачити пам'ятник, присвячений самому талановитому київському «злодієві» - Михайлу Паніковському. Саме тут знаменитий персонаж роману Ільфа і Петрова «Золоте теля» ще до революції обчистив чимало кишень важливих панів.


Ви сфотографуєтеся разом з «великим сліпим» і навіть розгадаєте його секрет - куди рівно опівночі діваються гроші, покладені під лівий черевик Паніковського.

Історія великого сліпого

Спускаючись до Хрещатика по Прорізній вулиці, ви можете помітити один з найоригінальніших і зворушливих пам'ятників в Києві, присвячений колоритному персонажу роману «Золоте теля» Ільфа і Петрова. Скульптура Михайла Самуельовича Паніковського стоїть на тому самому місці де, за сюжетом роману Ільфа і Петрова, працював «великий сліпий».

«Їдьте до Києва і запитайте там, що робив Паніковський до революції, і вам скажуть, що до революції Паніковський був сліпим. Я виходив в окулярах і з паличкою на Хрещатик і просив якого-небудь пана чистіше допомогти бідному сліпому перейти вулицю. На іншому тротуарі біля нього вже не вистачало годин або гаманця ... Я платив городового на розі Хрещатика і Прорізної п'ять карбованців на місяць, і мене ніхто не чіпав »- саме так казав Паніковський в романі« Золоте теля ».
У пам'ятнику використані риси народного артиста

Після виходу книги і фільму, жителі столиці вирішили увічнити пам'ять «великого сліпого». Спершу в 1992 році з'явилася невелика меморіальна дошка, що повідомляла цікавим, що саме на цьому місці колись працював великий сліпий. Але в 1998, завдяки роботі скульпторів Щура і Сивко, меморіальна дошка трансформувалася в пам'ятник. Причому в скульптурі використовувалися риси зовнішності народного артиста СРСР Зіновія Гердта, який чудово зіграв роль Паніковського певною екранізації роману. Подивившись на пам'ятник, ви помітите сліпого, який крокує через Хрещатик - капелюх, темні окуляри, ложка на ланцюжку в кишеньці, а ліва рука нишпорить у кишені переводить через вулицю. Інший кишеню відстовбурчується - там вже лежить якийсь трофей, а ліва нога поспішає наступити на монету - щоб ніхто не забрав.

Секрет Паніковського

Як і в будь-якому пам'ятнику столиці, у Паніковського є свій «секрет» - гроші, підкладені під лівий черевик Паніковського рівно опівночі зникають таємничим, містичним чином. Втім, цей секрет легко розгадати - якщо підставити дзеркальце і подивитися на підошву цього черевика, можна побачити фігуру з трьох пальців - дулю. Це авторська вигадка скульптора - люди будуть нахилятися, щоб подивитися і волею-неволею схилять коліно перед Великим Сліпим.

Місце Найближче метро - ст. Хрещатик, ст. Золоті ворота

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Одесса экскурсия по городу  /  Заказать пиццу Астана  /  Продажа овощей и фруктов в Киеве  /  Комфортная и красивая коляска трость  /  Чехол Samsung Galaxy A6 plus купить  /  Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  / 
Повернутись до початку