Прогулянка по стежках Голосіївського лісу

Прогулянка по стежках Голосіївського лісу

Прогулянка по стежках Голосіївського лісу

Прогулятися по диким стежками Голосіївського лісу. Тут все оповите шляхетним духом старовини: здається, що з-за пагорба ось-ось здасться довгобородий монах-мандрівник і запитає дорогу до купелі з цілющою водою.


У лісі проводять містичні екскурсії для туристів, археологи шукають останки загублених старослов'янських поселень, а мисливці за паранормальних - літаючу тарілку, яка за легендами зазнала аварії над зеленим масивом. Що ще приховує Голосіївський ліс - читайте далі.

Найбільший міський ліс в Європі - Голосіївський

Голосієво - один з найстаріших районів Києва, згадки про який знаходяться навіть в історичних джерелах 1100 років. Територія, укрита гектарами густого лісу, довгий час належала до володінь Києво-Печерської лаври, та й зараз вважається «священним» місцем, де можна побачити безліч релігійних об'єктів. Наприклад, так звана Голосіївська пустинь - Свято-Покровський чоловічий монастир.

Під час Першої і Другої світових воєн ліс значно постраждав: вирубувалися вікові дерева, раз у раз спалахували пожежі, а в 1941 році навіть пролягала лінія оборони Києва. У 1957 році тут був розбитий Голосіївський парк імені Максима Рильського, який поступово злився з природним лісом. До речі, це одна з найбільших міських зелених зон Європи: ліс розпорядженні територію в цілих 780 га, а парк - 140 га.

Добиратися до зеленої зони зручно і швидко. Від станції метро «Голосіївська» сюди можна дійти всього за 10 хвилин, а на Прогулянка по стежках Голосіївського лісумашині і того швидше - паркова зона починається відразу ж за проспектом Голосіївським. У парку городяни влаштовують пікніки, катаються на атракціонах, годують качечок в озерах. По асфальтових доріжках бігають спортсмени, а на лавочках проводять «шахові баталії» старички. Але найцікавіше починається відразу за облагородженою територією парку, а саме - старий і густий ліс, який був тут задовго до того, як на київській землі з'явилися перші поселенці.

Містика Голосіївського лісу

Голосіївський ліс древній і таємничий, він наповнений містикою, яку проніс із собою через століття. Київські дослідники надприродного стверджують, що саме тут знаходиться дивовижне скупчення так званих «місць сили» і навіть водять по ним екскурсії. А старожили радять поодинці в ліс не ходити, адже там твориться безліч незрозумілого. Наприклад, близько Блакитних озер і озера Дідорівка вечорами з'являються дивні тіні, доносяться незрозумілі звуки, а ліхтарі то гаснуть, то спалахують знову.

Прогулянка по стежках Голосіївського лісуЗ лісом пов'язано безліч переказів про давні волхвів, які могли впливати на сили природи і передбачати майбутнє. Кажуть, що саме один з цих старців і передбачив смерть князя Олега. Але коли на Русі поширилося християнство, волхвів піддали гонінням. Існує легенда, що вони перемістилися в інший вимір, а на тому місці, де 300 волхвів відкрили свій портал, тепер росте 300 стародавніх буків. З усього світу мисливці за паранормальними явищами і екстрасенси з'їжджаються в Голосіївський ліс, щоб відшукати цей та інші портали.

Купелі в Голосіївському Лісі

У Голосіївському лісі існує чимало святих купелей - деякі з них збереглися з незапам'ятних часів, а деякі були облаштовані зовсім недавно. Температура в них однакова і взимку, і влітку: вода прогрівається не вище 8-ми градусів навіть в спекотні дні і не замерзає в найлютіші зими.

Перший водоймище знаходиться у Голосіївського монастиря. Купатися в ньому потрібно голяка - так прописано в монастирських правилах. Біля нього обладнані лавочки і навіть є дошка для оголошень. Джерельна вода насичена гліцерином, тому благотворно впливає на шкіру. Другий носить назву Пресвятої Трійці, його можна відшукати в частіше неподалік від Китаївської пустині. Сюди відправляються не за омолодженням, а з релігійних міркувань - серед нирців в основному люди віруючі. А третій і самий знаменитий знаходиться в Феофанії - відвідувачів вистачає в будь-яку погоду і пору року.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Одесса экскурсия по городу  /  Заказать пиццу Астана  /  Продажа овощей и фруктов в Киеве  /  Комфортная и красивая коляска трость  /  Чехол Samsung Galaxy A6 plus купить  /  Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  / 
Повернутись до початку