Національний музей літератури України в Києві

Національний музей літератури України в Києві

Національний музей літератури України в Києві

Дізнатися таємниці вінчання знаменитого українського письменника Івана Франка та Ольги Хоружинською і побачити масштабну колекцію стародрукованих книг в стінах Національного музею літератури України.


Національний музей літератури України налічує понад 80 000 експонатів. Це стародруки XI століття, рукописи, особисті речі письменників, унікальні фотографії їх життя і шедеври образотворчого мистецтва кращих українських майстрів.

У стінах київського музею досі зберігається перша друкована книга слов'янськими літерами - «Апостол» Івана Федорова.

Музей розташовується в стінах архітектурної пам'ятки - Колегія Павла Галагана. В кінці XIX століття в стінах Національного музею літератури України розташовувалося елітний навчальний заклад, побудоване на приватні кошти українського мецената Григорія Галагана. Він був громадським діячем, визнаним в культурних колах того часу.

Григорій Павлович вів переписку з Тарасом Шевченком, в стінах його академії викладали художники Микола Пимоненко і Микола Мурашко, а його найкращим другом був Іван Франко.

Стіни цього навчального закладу «випустили в світ» безліч іменитих особистостей ХIХ століття: академік Олександр Богомолець, письменник Михайло Драй-Хмара, вчений Агатангел Кримський.

Іван Франко був частим гостем бібліотеки «ГАЛАГАНІВСЬКИЙ колегії». Під час перебування в Києві в 1885-1886 роках Іван Франко любив засиджуватися в бібліотеці академії. А в нині напівзруйнованій церкві Св. Павла письменник вінчався в травні 1886 року зі Ольгою Хоружинською. Сьогодні в стінах колишньої церкви розмістився перший зал експозиції.

Місце Пройти 100 метрів від станції метро «Золоті ворота»

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Круглосуточная доставка суши Астана  /  Профессиональные кофемашины в офис  /  Цветы в Гродно  /  Мебель под заказ в Минске  /  Рожать в США  /  Курсы эстетической косметологии  /  Штатные магнитолы для Mercedes  / 
Повернутись до початку