Перший в Україні Міжнародний форум корпоративних директорів

Перший в Україні Міжнародний форум корпоративних директорів

Перший в Україні Міжнародний форум корпоративних директорів

6 грудня відбувся перший Міжнародний форум корпоративних директорів, організований Професійною асоціацією корпоративного управління (ПАКУ) і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).


Форум став унікальною подією, як по контенту - вперше в Україні були розглянуті реальні кейси побудови наглядових рад і залучення незалежних директорів у них, так і за форматом - крім учасників сесій, які представляли свої кейси, працювала ще й спеціальна експертна панель в особі Марини Петров , заступника директора ЄБРР, В'ячеслава Якимчука, партнера київського офісу Baker & McKenzie, Олени Кібенко, керуючого партнера ЮФ "Кібенко, Оніка і партнери", Андрія Бойцун, директора з досліджень в Центрі економічної стра тегіі (ЦЕС), Олександра Окунєва, голови Правління ПАКУ.

Про актуальність порушених питань свідчить не тільки зоряний спікерське пул, а й майже 200 учасників, які відвідали захід.

Відкриваючи Форум, Руфат Алімарданов, Глава регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі підкреслив, що сьогодні в корпоративному секторі України зростає запит на прозорість і передбачуваність ведення бізнесу, а правильно побудоване корпоративне управління істотно допомагає компаніям відповідати на цей запит, знизити управлінські помилки і залучати додатковий капітал.

Першими своїм досвідом побудови ефективного наглядової ради в приватній компанії ділилися представники групи компаній ДТЕК. "Компанії, в яких система корпоративного управління заснована на принципах прозорості, підзвітності, прихильності відповідального інвестування та суворого дотримання принципів ESG, мають більш високу капіталізацію, є більш привабливими для інвестування", - зазначив член наглядових рад DTEK Energy BV, DTEK Renewables BV, незалежний директор, керуючий партнер Iveaghouse Capital Investment Advisors Йохан Бастін.

Про перші кроки становлення наглядової ради з незалежними директорами, про його функціях і особливостях розповіли представники групи компаній "Нова Пошта". Данило Пасько, голова Наглядової ради: "Цінність наглядової ради в тому, що він здатний виробити стратегічне бачення бізнесу. Рада оцінює його з боку і пропонує оптимальні рішення там, де це необхідно".

Ще одна сесія Форуму була присвячена питанням досягнення балансу при формуванні Ради. Модератор сесії - Тимур Коган, засновник і генеральний директор компанії BPU, зазначив: "Помилки, яких припускаються на рівні операційного менеджменту, в більшості випадків роблять організацію сильніше. Однак це тільки в тому випадку, якщо вона має ефективне корпоративне управління".

Про якісному корпоративному управлінні як основному критерії для прийняття рішення міжнародними інвесторами і про значення незалежним директорів розповіла Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні, на прикладі кейсу компанії "Миронівський хлібопродукт" (МХП). "Не так багато компаній, як нам би цього хотілося, впроваджують систему незалежних директорів. А драйвер для цього у кожного свій. Хтось це робить з бажання вийти на біржу, хтось - тому що хоче залучити нормальне фінансування, хтось ж - через тиск з боку менеджменту. І в Україні теж зростає пул експертів, які могли б стати кандидатами на посади незалежних директорів для наших компаній ", - зазначила пані Волошина в своєму виступі.

Однією з найбільш резонансних стала сесія з корпоративного управління в державних компаніях на прикладі єдиною поки в Україні держкомпанії, в якій незалежні директори становлять більшість, - НАК "Нафтогаз України". Під час Форуму члени Наглядової ради - Юлія Ковалів, Володимир Демчишин, незалежні директори Маркус Річардс і Чарльз Проктор - зробили свої перші публічні заяви. "Насправді на прикладі цієї компанії ми хочемо показати, як система корпоративного управління змінює бізнес Компанії, змінює фінансовий результат Компанії і змінює культуру Компанії в цілому", - заявила Юлія Ковалів, голова наглядової ради НАК "Нафтогаз України"

Під час Форуму Оляна Гордієнко, член НКЦПФР, яка є одним з найбільш активних "драйверів" реформи корпоративного управління заявила: "Якісне корпоративне управління в компанії - це не про" правильних "рішеннях, що не про Спостережну Раду, більшість в якому складають незалежні директори. якісне корпоративне управління - це про процеси прийняття і реалізації рішень в компанії. Більш якісний рівень корпоративного управління означає, що знайдений найкращий можливий процес прийняття рішень з урахуванням до нкретних обставин конкретної компанії ".

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Круглосуточная доставка суши Астана  /  Профессиональные кофемашины в офис  /  Цветы в Гродно  /  Мебель под заказ в Минске  /  Рожать в США  /  Курсы эстетической косметологии  /  Штатные магнитолы для Mercedes  / 
Повернутись до початку