Ботанічний сад імені Миколи Гришка в Києві

Ботанічний сад імені Миколи Гришка в Києві

Ботанічний сад імені Миколи Гришка в Києві

Побачити знаменитий київський пейзаж - квітучий бузок на тлі Свято-Троїцького Іонинського монастиря, опинитися відразу і в Криму, і в Карпатах, подивитися на дивовижну колекцію кактусів і дізнатися, що таке «дендрарій».


Це і багато іншого пропонує відвідувачам Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка в Києві. Сад на Печерську давно вже став улюбленим місцем відпочинку киян та гостей столиці. Якщо ви ще не були тут - загляньте з сім'єю хоча б на пару годин.

Що подивитися в ботанічному саду ім. Гришко?

Якщо вам хочеться опинитися відразу на всіх континентах світу і помилуватися прекрасним Свято-Троїцьким монастирем на тлі блакитного Дніпра - вам пряма дорога в ботанічний сад ім. Гришко в Києві. Дістатися сюди ви зможете двома способами: від станції метро «Печерська» на автобусі № 62 або тролейбусом №14 до кінцевої зупинки «Ботанічний сад».

Дивовижна колекція рослинБотанічний сад імені Миколи Гришка в Києві

Як кажуть самі працівники саду, їх основним завданням є турбота про рідкісну і зникаючої флори. Так що йти в ботсад коштує саме заради колекції рослин: наприклад, в сірінгарій знайдеться колекція бузку всіх кольорів - від молочно-білого до майже чорної. А бузковими трилисниками «на удачу» можна просто об'їстися! У південній частині комплексу розбитий сад магнолій, де навесні ви зможете зробити безліч красивих фото. Неподалік пахне розарій, а якщо вам захочеться чогось більш екзотичного - загляньте в сад ліан.

Флористичні комплекси та унікальні оранжереї

Територія ботанічного саду розбита на флористичні комплекси, присвячені різним географічним зонам. Наприклад, ви зможете прогулятися по «Українським Карпатам», «Степ України», «Криму». Там відтворена не тільки флора, але і ландшафт України, подекуди - навіть клімат. А в великих оранжереях зібрано колекцію з більше 3000 зразків тропічних і субтропічних рослин, навіть тих, що вже встигли зникнути в природних умовах.

Ботанічний сад імені Миколи Гришка в КиєвіВражаючий вид на храмовий комплекс

Прогулянку можна закінчити оглядом місцевої визначної пам'ятки - головного храму, дзвіниці і келійних корпусів Свято-Троїцького Іонинського монастиря кінця XIX століття, які знаходяться на території саду. Вид, який відкривається на храмовий комплекс з алеї бузку, давно вже став однією з візитних карток міста. Його часто зображують на сувенірах для туристів.

Ботанічний сад Гришка в цифрах

1 мільйон відвідувачів на рік. Київський ботсад був закладений ще в 1935 році, але для відвідувачів його відкрили лише 29 березня 1964 р Будівництву і розсадження рослин заважала війна, часта зміна керівництва і недостатнє фінансування. Однак з перших днів після того, як стрічку на воротах урочисто перерізали, потік охочих помилуватися дивовижною флорою не висихає. В даний час квитки в ботсад набуває близько 1 мільйона осіб на рік. Більше дізнатися про історію саду ви зможете на офіційному сайті.

8 наукових відділів. За рівнем досліджень, що проводяться в національному ботанічному саду ім. Гришко, він може потягатися з найіменитішими лабораторіями світу. Адже в ботсаду налічується цілих 8 наукових відділів, багато з яких займаються унікальними проектами. Наприклад, у відділі акліматизації плодових рослин з'ясовують, як змусити звичні яблуню або черешню приносити більше плодів і адаптувати до нашого клімату рослини екзотичні. А у відділі дендрології та паркознавства вчать розбивати нові зелені зони і зберігати старі.

21 вид бузку - найбільша колекція. Одна з візитних карток київського ботанічного саду - сірінгарій. Це унікальний в своєму роді сад бузку, який був заснований в 1948 році, сьогодні його площа становить близько 2,5 га. У сірінгарій цвіте 21 вид бузку, при тому що у всьому світі її налічується не більше 28 сортів.

Місце м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Одесса экскурсия по городу  /  Заказать пиццу Астана  /  Продажа овощей и фруктов в Киеве  /  Комфортная и красивая коляска трость  /  Чехол Samsung Galaxy A6 plus купить  /  Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  / 
Повернутись до початку