Церква Миколи Чудотворця в Києві

Церква Миколи Чудотворця в Києві

Церква Миколи Чудотворця в Києві

Єдиний храм в Україні, який був побудований на воді, - церква Святителя Миколая Чудотворця в Києві. Будівля спорудили в 2004 році, недалеко від того місця, де в Х столітті князь Володимир хрестив Русь.


В основі конструкції - 12 паль із залізобетону, які здатні витримати навіть землетрус до 7 балів. Під час освячення храму митрополит Києва і всієї України - Володимир - подарував церкві 200-річну ікону Святого Миколая.

Храм Миколи Чудотворця - єдина церква на воді в Україні

Церква в акваторії Дніпра збудували зовсім недавно, але вона швидко завоювала любов киян і стала візитною карткою міста. І не дивно, адже це єдиний храм України, який розташований на воді. Завдяки подовженій формі, будівля висотою 27 метрів часто порівнюють зі свічкою або з квітучим каштаном. Але хто і навіщо вирішив побудувати церкву в такому незвичайному місці?

Церква на водах: місце хрещення стародавнього Києва

Ідея спорудити церкву на дніпровському берега не нова: подібний храм був побудований на початку ХХ століття на річкової пристані. Але вже через 30 років його зруйнували більшовики. Сучасна будівля на воді запропонував створити Микола Славов, екс-президент товариства «Укррічфлот». Місце для будівництва обрали не випадково - зовсім недалеко в 988 році князь Володимир проводив хрещення Русі.

12 залізобетонних паль в основі будівлі

Щоб конструкція була стійкою і могла витримати вагу будівлі, в основу фундаменту заклали 12 шпунтових паль, довжиною 14 м кожна. На них закріпили круглу залізобетонну «ніжку», яка і стала основою майбутньої церкви. А від берега до храму проклали спеціальний місточок для пішоходів.

Церква в формі хреста побудували в стилі українського нео-барокко. Будівля прикрашає єдиний восьмигранний купол і 4 витончених фронтону з вікнами по боках. Храм є не просто церквою, але і меморіалом для тих, хто загинув в морях.

Ікона Святого Миколая в храмі

7 липня 2004 року церкву освятив митрополит Володимир. По завершенні літургії святий отець зробив храму подарунок - старовинну ікону Миколи-чудотворця, всередині якої - реліквії святого. Так як Святитель Миколай вважається покровителем усіх мандрівників, в храм часто приходять помолитися ті, хто збирається в далеку дорогу.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Профессиональные кофемашины в офис  /  Цветы в Гродно  /  Мебель под заказ в Минске  /  Рожать в США  /  Курсы эстетической косметологии  /  Штатные магнитолы для Mercedes  /  Подвесной потолок Армстронг  / 
Повернутись до початку