Голосіївський парк імені Максима Рильського

Голосіївський парк імені Максима Рильського

Голосіївський парк імені Максима Рильського

Відвідати найстаріший парк України і найбільший парк Києва - Голосіївський парк імені Максима Рильського. Чудове місце, де можна влаштувати пікнік або просто прогулятися по алеях біля озер. Діти можуть покататися на усміхненої гусениці, колесі огляду, закохані - на катамарані або човні, бабусі з онуками погодують качечок, рибалки зловлять рибу, а дорослі покатаються на велосипедах.


Територія парку є частиною природного лісу, який оточував Київ з півдня. Місцевість Голосєєво пам'ятна тим, що:

У 1631 р Києво-Печерський архімандрит Петро Могила заклав на цьому місці перший з відомих в Україні рукотворних парків. Згодом зелені насадження злилися з лісом. А вже в 1957 р на цьому місці був закладений Голосіївський парк.

У 1964 р парку було присвоєно ім'я поета Максима Рильського (1895 -1964), який в 1951 -1964 роках жив і працював в будівлі на вул. Радянській (нині - вул. Максима Рильського), розташованої поруч з парком (зокрема, в 1959 році вийшла поетична збірка М. Рильського під назвою «Голосіївська осінь»). У 2003 році біля центрального входу в парк був відкритий пам'ятник Максиму Рильському (автори - скульптор П. Остапенко та архітектор О. Стукалов).

У 1941 р по території Голосіївського лісу проходила лінія оборони Києва. У 1965 році на території Голосіївського парку було встановлено пам'ятник учасникам оборони Києва 1941 року в вигляді гранітної стели (архітектор В. Л. Суворов).

Паркові зони

Регулярного стилю - розташована між входом в парк і павільйоном «Молодіжний». Рослинність: ялівець козацький, туя, формові екземпляри граба, ялина звичайна, ялина колюча срібляста, верба плакуча, тополя пірамідальна.
Природного (пейзажного) стилю - це численні галявини, алеї з дуба північного (червоного), берези, клена сріблястого (цукристого). Поодиноко зустрічаються платан східний, куртини бука, явора.

Лісопаркові ділянки, прилеглі до паркової частини. Вони являють собою культури дуба упереміш з молодим грабом і чагарниками. Ближче до шосе розташовані смуги світлолюбних порід - берези та білої акації. У менш доступних ділянках парку, які рідше відвідуються, зберігся дубово-грабовий ліс, близький за характером Голосіївському. Тут є вікові дуби і граби.
Власне, сам Голосіївський ліс.

Розваги Голосіївського парку імені Максима Рильського

Площа Голосіївського парку - близько 140,9 га. Він функціонує як парк природи і відпочинку. Велику територію парку пронизують численні алеї, доріжки і стежки - тут можна гуляти годинами, дихати свіжим повітрям, читати книгу в тіні біля самої кромки води. Для дітей в парку роздолля: обладнані майданчики, два парки атракціонів, колесо огляду, гірки, батути. У ньому побудовані спортивні майданчики, бібліотека, Зелений театр.

У парку є чотири озера уздовж Ореховатської долини. Ставки оснащені оглядовими майданчиками, працюють човнові станції. В озерах і на березі живуть качки. Щовесни на Голосіївських озерах можна спостерігати зграї качок з маленькими каченятами. Всі бажаючі можуть їх погодувати.

Є в Голоссевском парку і білки. В основному вони полохливі, але особливо терплячі відпочиваючі примудряються погодувати їх з рук.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Одесса экскурсия по городу  /  Заказать пиццу Астана  /  Продажа овощей и фруктов в Киеве  /  Комфортная и красивая коляска трость  /  Чехол Samsung Galaxy A6 plus купить  /  Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  / 
Повернутись до початку