Наймістичніший прибутковий будинок Києва в Замку Річарда

Наймістичніший прибутковий будинок Києва в Замку Річарда

Наймістичніший прибутковий будинок Києва в Замку Річарда

Пройтися по старовинній вулиці і побачити силует таємничого Замку Річарда. Насолодитися перлиною британської неоготики, почути відгомони далеких стогонів в стінах будівлі. Дізнатися, як так і не побудований будинок Міністерства внутрішніх справ Санкт-Петербурга опинився на Андріївському узвозі.


Санкт-Петербурзьке МВС на київських пагорбах

Замок Річарда з моменту його задумки був оточений таємницями і інтригами. Головна загадка - це і до наших днів невідома особа архітектора, котрий спорудив замок. Але історик М. Кальницький відкрив цікавий факт - в кінці XIX - початку XX століття на Аптекарському острові р Санкт-Петербурга збиралися звести будівлю Міністерства внутрішніх справ, один в один схоже на Замок Річарда. Керувати проектом повинен був академік Роберт Марфельд, але з якоїсь причини будівлю так і не побудували. Можливо тому, що його побудували в Києві?

Історія одного замку

Близнюк нереалізованого будівлі МВС опинився посеред Києва. Зараз історики сходяться на думці, що проект будинку був вкрадений київським будівельним підрядником Дмитром Орловим. У 1902 році він придбав ділянку землі у іконописця Маленко для будівництва прибуткового будинку. Архітектура будівлі копіює нереалізований петербурзький проект за винятком фасаду: в цілях економії той був спрощений. Після будівництва Орлов недовго хазяйнував в будинку: в 1911 році його застрелили, а вдова підрядника була змушена продати будівлю. Потім у замку тричі змінювалися власники, поки в 1920 році він не був націоналізований радянською владою. Аж до 1983 року в ньому розміщувалися комуналки, але ось уже чверть століття будівля стоїть порожнім.

Легенди замку Річарда

Дім з паранормальними явищами

Погана слава переслідує будинок з самого його появи. Все почалося з пожежі під час будівництва. Полум'я спалахнуло незадовго до закінчення робіт, нібито з вини робітників. За столиці почали повзти чутки. Можливо через них Орлов не отримав очікуваних прибутків: люди просто не бажали селитися в такому будинку. Тонкий струмочок клієнтів зовсім вичерпався, після того як мешканці почали розповідати, що чують з вежі ридання і істеричний сміх, а в пічних трубах щось йойкає. Загадку розкрив академік Степан Голубєв: він виявив в димоході яєчну шкаралупу і горщики - саме вони стогнали і зітхали при найменшому русі повітря. Це був «подарунок» розлючених робітників, з якими Орлов не розрахувався до кінця.

Чому Замок Річарда стали так називати?

При згадці про замок деякі кияни або хитрі екскурсоводи повідомляють, що в ньому жив відважний англійський король Річард Левове серце. Ця версія не витримує ніякої критики: король помер в 12 столітті, а будівля з'явилося в 19. Вся справа в тому, що у свій час в будинку проживав Річард Юревич - блискучий оповідач, вигадник і жартівник. Він тримав крамничку з різноманітними товарами (тут можна було знайти навіть презервативи!), Куди часто заглядали художники і письменники. Там з ним і познайомився Віктор Некрасов. Будучи найстарішим жителем замку, Річард міг багато розповісти: легенди будинку, як під час окупації фашистами в підвалі ховали євреїв та інші історії. Письменник прозвав свого друга Річардом Левове Серце, а пізніше, в нарисі про будинок Булгакова, привласнив це ім'я сусіднього будинку.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Одесса экскурсия по городу  /  Заказать пиццу Астана  /  Продажа овощей и фруктов в Киеве  /  Комфортная и красивая коляска трость  /  Чехол Samsung Galaxy A6 plus купить  /  Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  / 
Повернутись до початку