Найстаріший міст Києва

Найстаріший міст Києва

Найстаріший міст Києва

Пройтися по найстарішому, зі збережених до нашого часу, мосту Києва. Його побудували в 1896 році для під'їзду до лікеро-горілчаному заводу. Простягається він над вже неіснуючої вулицею, на якій ще недавно пульсувала життя. Ще однією унікальною конструктивною особливістю мосту є те, що прольоти викладені з цегли.


У 1896 році на Підвальному провулку був створений спиртовий завод, до складів якого необхідний був зручний проїзд з боку Львівської площі. Було вирішено побудувати віадук над вулицею Вознесенський яр, який би з'єднував Підвальний провулок з Вознесенським спуском і пустити по ньому службову трамвайну гілку. Сталося це вже в 1897 році. Створенням моста керував інженер В. Безсмертний, за проектом якого був зведений і сам спиртовий завод.

Згодом необхідність в трамвайної лінії зникла і рейки були демонтовані.

Зараз міст є пішохідним - він перегороджений для в'їзду автотранспорту, а на стовпі висить відповідна табличка з повідомленням про аварійність, що датується 2001 роком.

Міст над неіснуючої вулицею

Сама вулиця ще в 60-х роках була заселена, і по ній можна було проїхати на машині. Зараз же вона практично повністю заросла чагарником і часто стає об'єктом дослідження київських квестерів. Міст уже давно не функціонує і перегороджений шлагбаумом. Вів цей унікальний місток до одного з перших київських лікеро-горілчаних заводів. Ще однією унікальною конструктивною особливістю мосту є те, що прольоти викладені з цегли.

"На вул. Кудрявській, 14 в 1896 р був облаштований спиртової склад - породження державної горілчаної монополії. Виникла потреба в зручному проїзді до будівлі складу. Для цього через прилеглий Вознесенський яр був перекинутий невеликий міст-віадук (інженер В. Безсмертний, 1897) . Сьогодні він є найстарішим з існуючих мостів нашого міста. " (Путівник "Прогулянка по Києву", видавництво "Балтія Друк", 2003)

Розташований над вже практично неіснуючої вулицею Петровської, яка знаходиться недалеко від Вознесенського узвозу (ул.Смірнова-Ласточкіна). Або, як кажуть - перетин Кудрявській вулиці з дорогою, яка колись була закінченням Петровської вулиці. Це невеликий міст без офіційної назви.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Круглосуточная доставка суши Астана  /  Профессиональные кофемашины в офис  /  Цветы в Гродно  /  Мебель под заказ в Минске  /  Рожать в США  /  Курсы эстетической косметологии  /  Штатные магнитолы для Mercedes  / 
Повернутись до початку