Подивитися на кішок, які охороняють житловий будинок

Подивитися на кішок, які охороняють житловий будинок

Подивитися на кішок, які охороняють житловий будинок

Відвідати колишню Солдатську слободку і побачити «Будинок з котами». На фасаді прибуткового будинку полковника Ягімовского сидить пара зеленооких кішок, які охороняють будинок від нечистих сил. «Будинок з котами» на Гоголівській - один з трьох будинків Містичного трикутника - зібрав безліч легенд і припущень.


Військова еліта в солдатському селищі

В кінці 1850-х років місцевість недалеко від площі Перемоги була заселена відставними солдатами. Тут формувалися свої вулиці і престижні райони. Так, на вулиці Гоголівській (колишній Кадетський провулок) селилися знаменитості і військова еліта. Згодом тут придбав ділянку полковник Фердинанд Ягімовскій з метою будівництва прибуткового будинку. На Гоголівській розташовувалося багато красивих особняків, де жили багаті й відомі люди. Цілком можливо, що полковник вирішив якось виділитися (конкуренція тиснула), внаслідок чого було створено більш ніж незвичайний будинок.

Котячий будинок

Проект був відданий на розробку архітектору Володимиру Безсмертному (можливо саме через прізвище архітектора будинок Подивитися на кішок, які охороняють житловий будиноктак само називають «Замком Кощея»). Фасад був з успіхом спроектований в настільки незвичайному для Безсмертного стилі, що довгі роки авторство приписувалося Владиславу Городецькому. Будівля відразу привернуло увагу: повна асиметрія «особи» вдома, відмінність у формах і розмірах вікон, дверей, балконів, різні скульптури. Сови з колон дивляться на перехожих, химери облаштувалася на даху, а зеленоокі коти (або кішки - стать тварин невідомий) стережуть вікно.

Знамениті постояльці «Замку Кощія»

Полковник свого домігся - безліч знаменитостей прагнули пожити в «Будинку з котами». Наприклад, в період з 1917 до 1920 року тут проживав знаменитий механік Степан Тимошенко. Його сусідом з квартири №5 був український історик Микола Левченко. Унікальність архітектури ( «Будинок з котами» один з небагатьох прикладів київської неоготики) мабуть перекривала всі недоліки. Кімнати будівлі вузькі і незручні, вікна рідкісні, спальні мало освітлені. До того ж будинок огортали погані чутки, нібито він є причиною нещасних жіночих доль. Це суперечить самій архітектурі, так як кішки призначені для охорони мешканців від нечистої сили (або від витівок риска під дахом), а сови приносять в будинок мудрість

Вершина містичного трикутника

Напевно, всі припущення про нещастя пов'язана з головною страшилкою - легендою про «Містичному трикутнику». Якщо на карті Києва зазначити три будівлі із зловісними постатями: «Будинок з химерами» Городецького на Банковій, «Будинок з Горгула» Бобрусова на Великій Житомирській і «Будинок з котами» на Гоголівській, то вийде трикутник, в самому центрі якого знаходиться .... Софія Київська! Згідно з версією Олеся Ільченка в книзі «Місто з химерами» трикутник насилає прокляття на Софію, і саме це є причиною того, що храм не здійснює свою головну функцію.

Місце Від станції метро Золоті ворота йти через вулицю Богдана Хмельницького (1,7 км).

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  /  Автокурси Львів  /  Аукцион по продаже автомобилей  /  Красивые и функциональные кухни на заказ  /  Лучшая букмекерская система  /  ПВХ шторы  / 
Повернутись до початку