Місцева влада повинна стимулювати приватну освіту

Місцева влада повинна стимулювати приватну освіту

Місцева влада повинна стимулювати приватну освіту

Якщо держава і органи місцевого самоврядування не створять умов для розвитку приватної освіти, в тому числі і дошкільної, черги в дитячі садки не зменшаться.


Як стало відомо, про це розповіла депутат Київської міської ради Алла Шлапак в ефірі радіо "Голос Столиці". На її думку, проблема гострого дефіциту місць в дитячих садах може бути вирішена тільки шляхом встановлення міцного державно-приватного партнерства та створення на законодавчому рівні стимулів для будівництва нових дошкільних установ.

"З 1 січня поточного року в Києві була скасована норма про пайову участь забудовників у розвитку соціальної інфраструктури. Раніше ці досить чималі кошти спрямовувалися на будівництво шкіл і дитячих садів. Склалася ситуація, коли і місцева влада не в змозі за бюджетні кошти будувати дитячі садки і забудовники не мають на це ніякого стимулу ", - сказала Шлапак.

Депутат переконана, що проблему можна вирішити, змінивши законодавство. На її думку, слід взяти за основу кращі європейські нормативні зразки, згідно з якими забудовник при будівництві житлових комплексів повинен відвести певну кількість квадратних метрів під навчальні заклади. При цьому місцева влада, зі свого боку, повинні частково компенсувати забудовнику витрати, після чого здавати приміщення дошкільних установ в оренду на конкурсних умовах під низькі відсотки.

"Сьогодні приватної освіти активно перешкоджають. Замість 1% орендної плати, встановленого рішенням Київради, частенько виставляють 3-5%. Місцева влада шукає в приватному освіті виключно бізнес-складову, хоча прибутку там невеликі", - говорить політик.

За словами Шлапак, місцева влада також мають можуть відновити приміщення старих дошкільних установ, і передавати їх в оренду виключно за цільовим призначенням.

"Чому б не відновити за рахунок міського бюджету роботу занедбаних комунальних дитячих садів, замість того, щоб здавати ці приміщення в оренду комерційним структурам? Якщо місто не має можливості будувати нові сади, ми можемо хоча б відновити роботу тих, що вже існують. І цей крок безумовно б скоротив черзі ", - вважає Алла Шлапак.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
11
регионов
магазинов

Одесса экскурсия по городу  /  Заказать пиццу Астана  /  Продажа овощей и фруктов в Киеве  /  Комфортная и красивая коляска трость  /  Чехол Samsung Galaxy A6 plus купить  /  Ін’єкції краси у Львові в центрі «Жанві»  /  Iqtisodiyot fakulteti  / 
Повернутись до початку